Román nyelv és irodalom tantárgyverseny országos szakasza
„Vannak olyan terek, ahol az oktatás már nem csupán egy út, hanem a sors egyik formájává válik. A kisebbségi nyelveken oktató iskolák és osztályok, valamint a diaszpórában élő románok számára megrendezett országos román nyelv- és irodalomverseny ebbe a ritka kategóriába tartozik, amely nem csupán értékel, hanem feltárja az intelligenciát, az érzékenységet, a szigorúságot és az identitást.
Ebben a kiválóságot képviselő környezetben a román nyelv teljes mértékben kibontakozik, így az árnyalt gondolkodás, a kifinomult kifejezésmód és a kultúrák közötti termékeny találkozás terepévé válik. Pontosan használni, finoman formálni és jelentéssel megtölteni azt jelenti, hogy részesei leszünk egy élő hagyománynak, amely generációról generációra épül fel.”, Szatmár megye főtanfelügyelőjét idézve.
Ebben a tanévben Szatmárnémetiben szervezték meg a magyar tannyelvű iskolák román nyelv és irodalom tantárgyverseny országos szakaszát, április 14-18 között. Hargita megyét a verseny ezen szakaszán összesen 14 tanuló képviselte, köztük az Orbán Balázs Gimnázium két diákja: Lőrinczi Sabina, VII. osztályos tanuló és Lőrinczi Sebastian, X. A osztályos tanuló.
Mindkét diákunk nagyon szép teljesítménye bizonyítja kiváló felkészültségüket, szorgalmukat, kitartó és odaadó munkájukat.
Felkészítő tanáraik, Nagy Edit és Páll Emese tanárnők őszinte elismeréssel gratulálnak nekik és büszkék rájuk, hogy méltón képviselték megyéjüket a versenyen.
További kitartást és sok sikert kívánunk nekik!




