Táborok, kirándulások

Határtalanul! program – Kaposvári kirándulás

hat kk w

Iskolánk 40 diákjának adatott meg az a lehetőség, hogy a Határtalanul! programnak köszönhetően megismerkedjen a Dél-Dunántúl és a Balaton-felvidék épített örökségével és természeti szépségeivel. 2019. június 9-én utazott a nagy csapat Kaposvárra, pontosabban a patcai Katicatanyára, de útközben rövid sétát tettünk Szeged központjában is. A Tisza partvonalát követve jutottunk el a Szegedi Tudományegyetem épületéhez és a dómhoz. Megérkezésünk után a szálláshelyünkkel és az élményparkkal ismerkedtünk...

Határtalanul! program – kaposvári diákok Székelykeresztúron

hat ker w

2019. május 16-án délután látogatott el hozzánk a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium 40 diákja. A vendégek fogadását hosszas készülés előzte meg, a találkozás napján pedig ismerkedő játékokkal igyekeztünk közelebb hozni egymáshoz a két iskola 80 diákját. A játékok után iskola- és városbemutatót tartottunk, hagyományainkhoz híven a vendégeket finomságokkal kínáltuk, majd közös faültetés következett...

Élménybeszámoló - kissolymosi lovarda

lov w

Az iskola másként héten a kissolymosi Sólyom Major székely lovarda meghívására egy feledhetetlen elményben volt részünk. Bartha Rodica, Kovács Ibolya és Simó Margit tanárnők kíséretével meglátogattuk a lovardát, ahol érdekes programok vártak, többek között a lovak gondozása, szekerezés a faluban és lovaglás...

A Diáktanács szebeni kirándulása

dtkirand

December nyolcadikán került sor a Diáktanács éves kiruccanására. Reggel tíz órakor indultunk szeretett iskolánk elől, s meg sem álltunk a tizenötödik században épült berethalmi erődtemplomig. Miután kezünkben tarthattuk a belépőnket, lépcsőztünk egy kiadósat...

Olvasótábor

olv tab 1

Az Orbán Balázs Gimnázium Könyvtára 2018. október 28-30 között olvasótábort szervezett a II-IV osztályos kisiskolások számára. A három nap alatt meséket, verseket olvastunk, igyekeztünk változatos tevékenységekkel, érdekes játékokkal minél közelebb hozni a gyermekekhez a könyvet, az olvasást. A marosvásárhelyi Játszótér drámaműhely előadásában Berci és az ő viszontagságai című történetbe kellett helytállniuk a kis táborozóknak. Idén Kacor király meséjét olvastuk változatos olvasási technikákkal és az ehhez tartozó, sokféle, érdekes feladatot oldottuk meg egyénileg, valamint kisebb csoportokban...

Gólyatábor 2018

golyat w1

Az idei gólyatábor 2018. szeptember 4-6 között került megszervezésre az Orbán Balázs Gimnázium kíváncsi gólyái számára. A tábor 4-én délután vette kezdetét az ivói Irgó panzióban. Kedden tizenkét órára érkeztünk meg, ahol a táborvezetők, néhány nagyobb diák várt ránk tele vidámsággal és ismertették velünk a tábor szabályait meg a hívó zenét, amit ha meghallottunk rögtön a gyűlekező helyre kellett menjünk. A szobák elfoglalása után ismerkedős játékokkal kezdtünk. Ezután pedig a gólyatáncunkkal ismerkedtünk meg...

Partnereink

fp

elka i