Versenyek, vetélkedõk

Csûrös István Emlékverseny 2017

csur w

A Csűrös István Biológia és Környezetvédelmi Emlékversenyre 2017. június 8-9-én került sor Csíkszeredában, a Venczel József Szakközépiskolában. Péntek délután a verseny elméleti szakaszán vettünk részt, ahol néhány elméleti kérdés mellett a kiadott fajlista számonkérésére került sor. Itt a következő eredmények születtek: Lőrinczi Johanna 2. hely, Fodor Beáta 3. hely. Ezután a dolgozatok bemutatása következett, melynek témája a Medve-tó és környéke volt...

Országos „szárnyas” versenyek

A Piticot Alapítvány ebben az iskolai évben is meghirdette országos levelezős versenyeit: a Mesék-, Szavak-, Számok-, Szelek szárnyán elnevezésűeket. Ezek a versenyek átölelik az egész tanévet. A benevezett tanulók 5 fordulón keresztül kell bizonyítsák rátermettségüket, tudásukat, kitartásukat. Iskolánkból számos I-VI. osztályos tanuló döntött úgy, hogy „felveszi a kesztyűt ” és nekivág a kihívásnak...

XV. Törpe Olimpia

torpeo w

2017. május 29-én, tizenötödször szerveztük meg a Törpe Olimpiát. A sportvetélkedőn 8 iskola képviseltette magát, 400 kisdiák és 36 pedagógus. Iskolánk igazgatóhelyettese, György István Csaba, köszöntötte a megmérettetésre összegyűlteket. Az olimpiai játékok jelmondatával GYORSABBAN, MAGASABBRA, BÁTRABBAN megnyitotta a XV. Törpe Olimpiát...

Tantárgyverseny német nyelvbõl – megyei szakasz

A német nyelv tantárgyverseny megyei szakaszára 2017. március 18-án került sor a csíkszeredai Segítő Mária Katolikus Gimnáziumban. A versenyen a tanulóknak a Közös Európai Referenciakeretben (KER) leírt szinteknek megfelelő feladatsort kellett megoldaniuk. Idén az írott és hallott szövegekben található információk megértése, illetve a kreatív szövegalkotás jelentettek igazi kihívást. Az Orbán Balázs Gimnázium diákjai kiváló eredményeket értek el, és a megye legjobbjai között találjuk őket: Busch-Szabó Anna, Zoltáni Nikoletta, Szabó Anita ...

Könyvmoly verseny

konyvmoly w

A 7-8. osztályosok körzeti könyvmoly versenyére ebben az évben április 7-én került sor az Orbán Balázs Gimnázium dísztermében. A versenyen tizenegy kétfős csapat vett részt. Idén Mikszáth Kálmán Szent Péter esernyője című regényét kellett elolvasnunk. A felkészüléshez tartozott az is, hogy meg kellett néznünk a regény alapján készült 1958-as filmfeldolgozást...

Biológia tantárgyverseny - megyei szakasz

A biológia tantárgyverseny megyei szakaszát 2017. március 11-én, a csíkszeredai Octavian Goga Nemzeti Kollégiumban rendezték meg. Iskolánkat Lőrinczi Johanna-Irma, X. osztályos és Jakab Ágota-Anett XI. osztályos tanulók képviselték, mindketten a körzeti szakasz első helyezettjeiként...

Protestáns vallás tantárgyverseny 2017

2017. március 18-án tartottuk a református, unitárius és evangélikus vallás tantárgyverseny megyei szakaszát a székelyudvarhelyi „Baczkamadarasi Kis Gergely” Református Kollégiumban. Iskolánkból református és unitárius tanulók vettek részt az V.-XI. osztályokból. Először mérhették össze tudásukat református és unitárius tanulók. A megye legjobbjainak a következő diákok bizonyultak: Kendi Orsolya a X. B osztályból, és Jakab Hortenzia Nelli a XI. B osztályból I. helyezést értek el...

Partnereink

fp

elka i