Új rendelkezések a filológia intenzív angol nyelvosztályba jelentkezõk számára

     Felhívjuk az Orbán Balázs Gimnázium filológia osztályába jelentkezők figyelmét arra, hogy ettől az évtől kezdődően az intenzív nyelvosztályokba való iratkozáshoz előzetes vizsgára van szükség.

     Ez ebben az évben kiváltható az illető idegen nyelv négyéves átlagával, amelynek minimum 6-osnak kell lennie.

     Ehhez június 2-5 közötti időszakban egy kérést kell letenni az iskola felvételi bizottságához. (Mindenki a saját iskolájában). A típuskérést a szülő kell aláírja.

obgs2

 

Szárnyaltunk...

Ebben a tanévben is szárnyra kelt kisdiákjaink kíváncsisága, tudásvágya, ezért több mint negyvenen neveztek be az ötfordulós országos Szárnyas versenyekre.
A Mesék- , a Szavak- , a Számok -és a Szelek szárnyán utaztak novembertől márciusig a versenyzők.
A kapott feladatsorok évfolyamonként bővültek, céljuk nem a tananyag elsajátításának az ellenőrzése volt, hanem a szövegértés, szókincsbővítés, helyesírás, az irodalom megszerettetése, Földünk élővilágának a megismertetése, a logikus gondolkodás fejlesztése, az érdeklődés felkeltése játékos feladatokon keresztül, próbára téve a gyerekek kitartását, szorgalmát, következetességét, pontosságát.
Büszkék vagyunk próbatevőinkre, mert minden hónapban mind a 60 versenylap kódlapját postázni tudtuk a javító bizottságnak, aki összesítette a beküldött jó válaszokat és a megmérettetés végén jutalmazta az elért eredményeket.
A nagyon jól teljesítő tanulókat arany-, ezüst- vagy bronz éremmel, valamint oklevéllel jutalmazták. A jól teljesítő tanulók eredményeit pedig emléklappal ismerték el a szervezők.

 

A megmérettetésre beneveztek a következő tanulók:

 

Mesék szárnyán

  • 1. Derzsi Laura II. o
  • 2. Forgács Botond III. o
  • 3. Gagyi Tekla- Andrea III. o
  • 4. Lőrincz Nikolett III. o
  • 5. Murvai Zoltán III. o
  • 6. Szali Ábel III. o
  • 7. Demeter Örs- Lehel IV. o
  • 8. Gáll Dávid-Attila IV. o
  • 9. Jakab Tímea IV. o
  • 10. Jártó Norbert IV. o
  • 11. Kis Eszter- Beatrix IV. o
  • 12. Lőrinczi Nóra IV. o
  • 13. Szabó Ágota IV. o
  • 14 Tarkó Nimród IV. o

 

Számok szárnyán

  • 1. Antal Gabriella Génia I.o
  • 2. Biró Petra Brigitta I.o
  • 3. Demeter Dóra I.o
  • 4. Fodor Dávid I.o
  • 5. Gircsó Evelin I.o
  • 6. Kristán Zsófia I.o
  • 7. Lőrinczi Bíborka I.o
  • 8. Murzán Anasztázia I.o
  • 9. Orbán Szabolcs Attila I.o
  • 10. Szilágyi Melisza I.o
  • 11. Bartos Iringó II.o
  • 12. Bartos Petra II.o
  • 13. Nagy Zsuzsánna II.o
  • 14. Nyárádi Ádám II.o
  • 15. Orbán Péter II.o
  • 16. Pálffy Bence II.o
  • 17. Szengyörgyi Krisztina II.o
  • 18. Forgács Botond III.o
  • 19. Gagyi Tekla- Andrea III.o
  • 20. Izsák Roland III.o
  • 21. Lőrincz Nikolett III.o
  • 22. Murvai Zoltán III.o
  • 23. Szali Ábel III.o
  • 24. Demeter Örs- Lehel IV.o
  • 25. Fodor Hanna IV.o
  • 26. Orbán Lívia- Klaudia IV.o
  • 27 Szabó Ágota IV.o

Szavak szárnyán

  • 1. Gircsó Evelin I.o
  • 2. Lőrinczi Bíborka I.o
  • 3. Magyari Anita II.o
  • 4. Szengyörgyi Norbert II.o
  • 5. Forgács Botond III.o
  • 6. Gagyi Tekla- Andrea III.o
  • 7. Lőrincz Nikolett III.o
  • 8. Murvai Zoltán III.o
  • 9. Fodor Hanna IV.o
  • 10 Orbán Lívia- Klaudia IV.o

 

Szelek szárnyán

  • 1. Balás Zalán II.o
  • 2. Hegyi Boglárka II.o
  • 3. Hegyi Timea II.o
  • 4. Magyari Kriszta II.o
  • 5. Forgács Botond III.o
  • 6. Gagyi Tekla- Andrea III.o
  • 7. Lőrincz Nikolett III.o
  • 8. Murvai Zoltán III.o
  • 9 Kiss Eszter- Beatrix IV.o

 

Az öt forduló kitartó munkája után az alábbi eredmények születtek:

 

Mesék szárnyán

 

Aranyérem:

  • Gagyi Tekla- Andrea III. o
  • Lőrincz Nikolett III. o
  • Murvai Zoltán III. o
  • Jártó Norbert IV. o

Ezüstérem:

  • Tarkó Nimród IV. o

 

Emléklap:

  • Derzsi Laura II. o
  • Forgács Botond III. o
  • Szali Ábel III. o
  • Demeter Örs- Lehel IV. o
  • Gáll Dávid-Attila IV. o
  • Jakab Tímea IV. o
  • Kis Eszter- Beatrix IV. o
  • Lőrinczi Nóra IV. o
  • Szabó Ágota IV. o

 

Szavak szárnyán

 

Aranyérem:

  • Gagyi Tekla- Andrea III.o
  • Lőrincz Nikolett III.o

 

Ezüstérem:

  • Magyari Anita II.o
  • Szengyörgyi Norbert II.o
  • Forgács Botond III.o
  • Murvai Zoltán III.o

 

Emléklap:

  • Gircsó Evelin I.o
  • Lőrinczi Bíborka I.o
  • Fodor Hanna IV.o
  • Orbán Lívia- Klaudia IV.o

Számok szárnyán

 

Aranyérem:

  • Fodor Dávid I.o
  • Bartos Iringó II.o
  • Bartos Petra II.o
  • Forgács Botond III.o
  • Gagyi Tekla- Andrea III.o
  • Lőrincz Nikolett III.o

Ezüstérem:

  • Lőrinczi Bíborka I.o
  • Nagy Zsuzsánna II.o
  • Nyárádi Ádám II.o
  • Pálffy Bence II.o
  • Szengyörgyi Krisztina II.o
  • Szali Ábel III.o

Emléklap:

  • Antal Gabriella Génia I.o
  • Biró Petra Brigitta I.o
  • Demeter Dóra I.o
  • Gircsó Evelin I.o
  • Kristán Zsófia I.o
  • Murzán Anasztázia I.o
  • Orbán Szabolcs Attila I.o
  • Szilágyi Melisza I.o
  • Orbán Péter II.o
  • Izsák Roland III.o
  • Murvai Zoltán III.o
  • Demeter Örs- Lehel IV.o
  • Fodor Hanna IV.o
  • Orbán Lívia- Klaudia IV.o
  • Szabó Ágota IV.o

Szelek szárnyán

 

Aranyérem:

  • Forgács Botond III.o
  • Gagyi Tekla- Andrea III.o
  • Lőrincz Nikolett III.o
  • Murvai Zoltán III.o

Emléklap:

  • Balás Zalán II.o
  • Hegyi Boglárka II.o
  • Hegyi Timea II.o
  • Magyari Kriszta II.o
  • Kiss Eszter- Beatrix IV.o

 

szarny

Partnereink

fp

elka i