Új rendelkezések a filológia intenzív angol nyelvosztályba jelentkezõk számára

     Felhívjuk az Orbán Balázs Gimnázium filológia osztályába jelentkezők figyelmét arra, hogy ettől az évtől kezdődően az intenzív nyelvosztályokba való iratkozáshoz előzetes vizsgára van szükség.

     Ez ebben az évben kiváltható az illető idegen nyelv négyéves átlagával, amelynek minimum 6-osnak kell lennie.

     Ehhez június 2-5 közötti időszakban egy kérést kell letenni az iskola felvételi bizottságához. (Mindenki a saját iskolájában). A típuskérést a szülő kell aláírja.

obgs2

 

XVII. Törpe Olimpia

Örömmel tudatjuk országgal-világgal, hogy a XVII Törpe Olimpia, megyei sportverseny, sikerrel zárult. A verseny a már jól bevált forgatókönyv szerint zajlott. 9-10 óra között gyülekeztek a versenyzők, 10 órakor iskolánk igazgatója, Demeter Levente, megnyitotta az olimpiát. Ez után kezdetét vette a nemes, kitartó küzdelem, amely meghozta gyümölcsét.

 

Öt versenyszámban hirdettünk bajnokot, harminc tanuló vehette át a jól megérdemelt jutalmát: érmet és oklevelet, széles mosollyal, csillogó szemekkel.
Felemelő érzés volt látni a gyerekek felhőtlen, őszinte örömét. Ez az, ami megerősít bennünket abban, hogy megéri évről-évre megszervezni ezt a versenyt.

Íme, a bajnokok:

 

Célbadobás

 

Lányok:

  • I. hely Derzsi Laura –Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
  • II. hely Szécsi Csenge- Tompa László Általános Iskola, Betfalva
  • III. hely Bálint Kamilla- Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr

Fiúk:

  • I. hely Ilyés Szabolcs- Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr
  • II. hely Comiza Saul- Benedek Elek Általános Iskola, Szentábrahám
  • III. hely Zsidó Szabolcs- Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr

Kislabdahajítás

 

Lányok:

  • I. hely Jakab Annamária- Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr
  • II. hely Lőrincz Nikolett- Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
  • III. hely Varga Krisztina- Gálfi Sándor Általános Iskola, Kobátfalva

Fiúk:

  • I. hely Hanzi Márk- Edwin- Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
  • II. hely Szali Ábel- Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
  • III. hely Köteles Szilárd- Ádám- Benedek Elek Általános Iskola, Szentábrahám

25 m-es vágtafutás

 

Lányok:

  • I. hely Dobai- Pataky Réka- Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely
  • II. hely Lőrincz Nikolett- Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
  • III. hely Lőrincz Dalma- Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely

Fiúk:

  • I. hely Szali Ábel- Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
  • II. hely Székely Tamás- Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székeludvarhely
  • III. hely Major Attila- Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr

Távolugrás lendületből

 

Lányok:

  • I. hely Nagy Kitti- Benedek Elek Általános Iskola, Szentábrahám
  • II. hely Pál Kincső Krisztina- Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr
  • III. hely Fülöp Sarolta- Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr

Fiúk:

  • I. hely Szilveszter Botond- Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
  • II. hely Vass Ákos- Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székeludvarhely
  • III. hely Isztojka Tibor- Benedek Elek Általános Iskola, Szentábrahám

Kitartó szaladás

 

Lányok:

  • I. hely Nagy Kitti- Benedek Elek Általános Iskola, Szentábrahám
  • II. hely Kiss Eszter- Beatrix- Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
  • III. hely Berei Henrietta- Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székeludvarhely

Fiúk:

  • I. hely Farkas Balázs József- Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székeludvarhely
  • II. hely Vass Ákos- Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székeludvarhely
  • III. hely Balázs Vidor- Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székeludvarhely

 

A gyerekek által gyűjtött pontok alapján a következő rangsor alakult ki:

  • I. hely Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr 82 pont
  • II. hely Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely 63 pont
  • III. hely Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr 62 pont

Mindenkinek gratulálunk, sok sikert kívánunk az elkövetkezendőkben, reméljük, hogy jövőben ismét találkozunk!

torpe 1

 

torpe 2

Partnereink

fp

elka i