Kalocsai kirándulás
A VI. osztály kilenc tanulója, június 30-július 6 közötti időszakban jutalom kiránduláson vett részt Kalocsán tanulmányi eredményeik alapján. Az első nap nagy része utazással telt, de Kalocsába való érkezésünk előtt Soltvadkert híres fagyizójában különlegesebbnél különlegesebb fagylatokat kóstoltunk. Kedden Budapestre utaztunk, ahol hajókáztunk a Dunán és az Országházát fedeztük fel. Fáradtan, de élményekkel telve tértünk vissza Kalocsára és izgalommal vártuk a további programokat. A kalocsai kirándulás harmadik napján, szerdán délelőtt a város felfedezésére indultunk. Meglátogattuk a Visky Károly Múzeumot, majd ebéd után a Bakodpusztára utaztunk, ahol egy látványos lovasbemutatót tekintettünk meg. Délután a Fazakas műhelyben jártunk, ahol agyagozásban próbálhattuk ki magunkat, és egy izgalmas cseréptörő játékban is részt vettünk, ami nagyszerű élménynek bizonyult.
A további napokon a polgármesteri hivatal vendégei voltunk, majd délután a Vajas-patakon eveztünk egy jót. Végül a Balaton partján pihentünk, és élveztük a fürdőzést a tó hűsítő vizében, majd a Duna vizében fürdőztünk és nem maradhatott el az élményfürdőzés sem.
Különleges és tartalmas napokat töltöttünk el Kalocsán, köszönjük a lehetőséget!
Constrantinescu Ágnes




