Deutsch ist schön vetélkedő
2025. május 9-én került sor a székelyudvarhelyi Kós Károly Szakközépiskolában a Deutsch ist schön elnevezésű vetélkedőre, amelyen udvarhelyszéki iskolák diákjai mérhették össze némettudásukat.
A versenynek három része volt: egy egyéni írásbeli vizsga, amely a tanulók szókincsismeretét és szövegértési készségét mérte, egy kahoot-kvíz, amely a német nyelvterülethez kapcsolódó országismereti kérdéseket tartalmazott, majd egy csoportos tevékenység, amely során a diákok plakátot készítettek az Európa-nap témájához. Május 9. ugyanis az európai béke és egység emléknapja, melyet minden évben a Schuman-nyilatkozat aláírásának évfordulóján ünneplünk meg.
Intézményünket 10 diák képviselte, akik számos díjjal tértek haza a versenyről:
- Bertalan Emese (IX. B) – I. hely (kahoot-kvíz)
- Demeter Melinda (X. B) – II. hely (kahoot-kvíz)
- Petrea-Geréb Dávid (X. A) – I. hely (szókincs és szövegértés)
- Petrea-Geréb Dávid (X. A) – I. hely (kahoot-kvíz)
- Tordai Dániel (IX. A) – I. hely (kahoot-kvíz)
Mindenkinek gratulálunk a kiváló eredményekhez, és további sikeres nyelvtanulást kívánunk.
Fazakas Andrea és
Király Emőke tanárnők










