Versenyek, vetélkedõk

Székelyföld, szeretlek!

szsz w

Iskolánk, az Orbán Balázs Gimnázium volt a helyszíne a Székelyföld, szeretlek! vetélkedőnek. A 2019. június 4-én és 5-én zajló vetélkedő a Hargitai Megyenapok keretében került megrendezésre, szervezője a székelyudvarhelyi Delphi Egyesület és a Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ. A meghirdetett vetélkedő célja, hogy a diákok minél jobban megismerjék szülőföldjüket, annak kultúráját, hagyományait, értékeit. Úgy gondoljuk, a nemzeti identitás megőrzésének fontos eleme a szülőföld ismerete, és a szülőfölddel kapcsolatos pozitív attitűdök megléte...

Szárnyaltunk...

szarny w

Ebben a tanévben is szárnyra kelt kisdiákjaink kíváncsisága, tudásvágya, ezért több mint negyvenen neveztek be az ötfordulós országos Szárnyas versenyekre. A Mesék- , a Szavak- , a Számok -és a Szelek szárnyán utaztak novembertől márciusig a versenyzők...

Matematika Körverseny - LII. forduló

 

korv

2019. május 11-én került sor a hagyományos Matematika Körverseny LII. fordulójának megszervezesére Négyfaluban, a Zajzoni Rab István Középiskolában. A versenyen iskolánkat 34 V.-XII, osztályos tanuló képviselte. Gratulálunk minden résztvevőnek és felkészítő tanáraiknak, Constantinescu Ágnes és Simó Margit tanárnőknek, Nagy Lajos tanár úrnak valamint a legjobbak közt is a legjobbnak: Zsidó Timea, VI.osztályos tanulónak a III. helyezésért...

XVII. Törpe Olimpia

torpe w

Örömmel tudatjuk országgal-világgal, hogy a XVII Törpe Olimpia, megyei sportverseny, sikerrel zárult. A verseny a már jól bevált forgatókönyv szerint zajlott. 9-10 óra között gyülekeztek a versenyzők, 10 órakor iskolánk igazgatója, Demeter Levente, megnyitotta az olimpiát. Ez után kezdetét vette a nemes, kitartó küzdelem, amely meghozta gyümölcsét...

INFOPROG 2019.

infoprog

2019. április 11-12. között került megrendezésre a Kárpát-medencei magyar középiskolák számítástechnikai versenyének döntője az INFOPROG 2019. A kétnapos rendezvénynek a szlovákiai Füleki Gimnázium adott otthont. A verseny döntőjére a levelező forduló eredményei alapján kaptak meghívást a középiskolák. A levelező forduló két kategóriában zajlik: programozói és felhasználói kategória a feladatokat egyénileg kell megoldani...

„Fától fáig, verstõl versig”

szav w

Május 10-én, Kányádi Sándor születésnapján 17. alkalommal került sor Nagygalambfalván a „Fától fáig, verstől versig” elnevezésű versmondó versenyre. Ebben az évben Hargita, Maros és Brassó megye harmincegy iskolájából, valamint Galambfalva testvértelepüléséről összesen ötvennégy versmondó vett részt. A versmondók két verssel készültek, amiből a zsűri választása alapján az egyiket mutathatták be...

Vállalkozni jó!

vall w

Idén a Mesterségek Ünnepe nevet viselő rendezvény keretében a Zeyk Domokos Technológiai Líceum ismét megszervezte a Vállalkozni jó! versenyt, immár 10. alkalommal. Iskolánk ezúttal is részt vett a megmérettetésen, amelyre nyolcadikosokból álló ötfős csapattal nevezhettünk be. Az idei csapat tagjai Balázs Nikoletta, Bán Barbara, László Szabolcs Attila, Simó Anett Kamilla és Solymosi Izabella voltak...

Szent-Györgyi Albert Labdarúgó Torna és Szolnoki Testvériskola projekt

szoln 1

2019.március 28-án indultunk Szolnokra. Iskolánk 12 tanulóját, 2 kísérőtanárát és igazgatónőjét nagy lelkesedéssel várta a testvériskolánk, a Szent Györgyi Albert általános iskola. 29-én bemutatón vehettünk részt, ahol a víz fontosságáról világosítottak fel bennünket. A bemutató után kiállították az általunk előre elkészített képeket. Délután sor került a labdarúgó mérkőzésre, melyen mind a 6 csapat kiválóan teljesített. Míg a fiúk fociztak, addig a lányok lelkesen szurkoltak nekik...

Könyvmoly kísértettel

kmoly

A 7-8. osztályosok hagyományos könyvmoly versenyére 2019. április 12-én került sor iskolánk dísztermében. Ebben az évben Mikszáth Kálmán Kísértet Lublón című kisregényét kellett elolvasniuk a jelentkezőknek, meg kellett nézniük a regény alapján 1976-ban készült filmet, adatokat gyűjteniük a főbb szerepeket alakító színészekről. A tizenkét csapatból végül tíz csapat vett részt a versenyen. Igen jó hangulat alakult ki már az írásbeli feladatok közben, ami az activity során fokozódott...

Társadalomtudományi tantárgyverseny

2019. március 9-én, Csíkkarcfalván tartották a társadalomtudományi tantárgyverseny megyei szakaszát. Iskolánkból négyen vettek részt a versenyen: Lupu Nóra, Somai Mónika és Varró Noémi pszichológiából, Osváth Gyopár szociológiából. Sikeresen szerepeltek: Osváth Gyopár III. helyezést ért el, és elnyerte a verseny országos szakaszán való részvétel jogát, Somai Mónika dicséretben részesült...

Partnereink

fp

elka i