Ünnepségek, rendezvények

# GRUND

grund w

Molnár Ferenc A Pál utcai fiúk című regénye azok közé a kötelezőnek nevezett olvasmányok közé tartozik, amelyet szívesen elolvasnak a 12-13 éves gyerekek. Ezt tapasztaltam iskolánk jelenlegi hatodikosainál is. Megkérdeztem, lenne-e kedvük bemutatni a regényt színpadon is. A kérdés meglepte őket, de szívesen vállalták, így a mű fontosabb eseményeit bemutató részeket párbeszéddé alakítottam, s az egyes szereplők is gyorsan megtalálták megformálójukat...

Költészet napja

2019. április 11-én az Orbán Balázs Gimnázium diákjai tisztelettel adóztak József Attila költő munkássága előtt. A napot rendhagyó irodalomórával kezdtük a könyvtárban a IX. A osztályosokkal, Buzogány Zsuzsánna tanárnő irányításával. A délelőtt folyamán néhány osztállyal, a rossz idő ellenére, részt vettünk a városi önkormányzat kulturális ügyosztálya által szervezett eseményen, ahol verseket osztottunk meg a városi könyvtár udvarán...

Száz nap a Step By Step osztályban

szaz w

A 2018- 2019- es tanév századik napját ünnepelték meg iskolánk előkészítő osztályos tanulói. A diákok, szüleik segítségével, gyűjteményeket készítettek a száz nap során, amit a jeles napon bemutattak osztálytársaiknak, vendégeiknek. Kreatív, ötletes alkotások születtek...

Játékdélután 5-8 osztályos diákoknak

jatdel

Február 23-án, délután a X. B osztály egy játékdélutánt szervezett az 5-8 osztályos tanulóknak, melyen 40 lelkes kisdiák vett részt. A diákok izgatottan érkeztek vissza 1700 órára az iskola dísztermébe, és kíváncsian várták, hogy a tizedikesek milyen játékokat állítottak össze számukra. A játékdélutánt Dr. Király Emőke, a X. B osztályfőnöknője nyitotta meg ismerkedő és egyben nagyon hangulatos játékokkal, amelyeken a tizedikes diákok is részt vettek...

Farsangi mulatság

fars w

Az Orbán Balázs Gimnázium alsó tagozatos diákjai és tanítónői január 29- én fergeteges mulatságot csaptak az iskola dísztermében. Nyaraló gyerekek, hercegnők, vadászok, dalmaták, cowboyok, X faktorosok egyaránt lenyűgöző lendülettel mutatták be gondosan előkészített produkcióikat. Volt ott fánk, taps, tombola, zsákbamacska, jó muzsika...

Mikulásnap

mikulasn2

A városi Mikulásnap alkalmával 2018. december 6-án, osztályunk a II. Step by Step osztály, vidám mesefeldolgozással szórakoztatta a város napközis és óvódás gyerekeit, akik a városi Művelődési házban a Mikulással való találkozásra gyűltek össze. Ezen alkalommal is nagyon ügyesen szerepeltek a kis színészeink, óriási tapssal jutalmazta a közönség, azután pedig együtt daloltak, szavaltak az összesereglett gyerekközönséggel, megörvendeztetve a Mikulást, majd boldogan vették át megérdemelt ajándékukat...

Biztonságban az interneten

bint

Az egyre elterjedtebb internethasználat, a szociális média egyre nagyobb térnyerése indokolttá teszi, hogy időnként megálljunk egy pillanatra, és elgondolkodjunk: mennyire vagyunk biztonságban a neten, megteszünk-e mindent, hogy ne váljunk online bűncselekmények, visszaélések áldozatává...

Hoztam neked egy verset

hvers w

November második fele a versmondás időszaka iskolánkban: az 5-8. osztályosok ekkortájt izgalommal várják a versmondó versenyt. A több évtizedes hagyomány versenyjellegével azonban szakítottunk ebben az évben, hogy kizárólag a versmondás szépségének örülhessünk. Rendezvényünk, melyre november 16-án került sor, a Hoztam neked egy verset elnevezést kapta. Örömmel jelenthetem, hogy ebbe a különleges ajándékozásba huszonhárom versmondó kapcsolódott be..

Iskolai Könyvtárak Világhónapja

ikv2

Októberben, az Iskolai Könyvtárak Világhónapja alkalmából az első osztályos kisdiákok őszi dekorációt készítettek a gyermekkönyvtár számára. A kézimunkák a könyvtárban kerültek kiállításra. A tevékenységet mesemondás előzte meg, Zelk Zoltán Őszi meséjét hallgathatták meg a gyerekek...

Partnereink

fp

elka i