Táborok, kirándulások

Step by Step-esek Kõrispatakon

kpat ww

A kőrispataki tábor Lajos bácsija szeretettel fogadta a székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnázium elemi osztályos tanulóit. Kisiskolásaink hevesen dobogó szívvel ültek fel a sétaszekérre, érdeklődéssel nézték meg a helyi múzeumot, lelkesedéssel álltak a kemencében sülő cipók mellett.Sok apró láng gyúlt szíveinkben a tábortűz mellett...

A Diáktanács õszi csapatépítõ kirándulása

torda w

A Diáktanács Vezetőségének szervezésében minden diáktanács tag részt vehetett egy jutalom kiránduláson. Mivel mindenki teljes erőbedobással és odaadással végezte teendőit a hétköznapokban, alkalmunk adódott meglátogatni a tordai sóbányát. 2017. december 8-án, egy péntek reggelen indultunk el. A buszon nagyon jó hangulat alakult ki a közös dalolással. Mivel énekekkel készültünk már egy jótékonysági alkalomra...

V. Olvasótábor

olvast w

Mottó: "Olvasónak nem születik az ember, az olvasóvá válás nevelési folyamat eredménye..." (Tóth Tibor műfordító)
A nyár folyamán az EMMI és az ELTE pályázati felhívására készítettük el és adtuk be a V. Olvasótábor programját, amit a pályáztató pozitívan értékelt és ötszázezer forinttal jutalmazott. Táborunkat az őszi vakációban, 2017. október 30-november 2 közötti időszakban tartottuk meg a gimnázium könyvtárában, húsz III-IV. osztályos kisdiák számára...

Határtalanul: Székelykeresztúr…. Budapest

hatar w

Iskolánk X. illetve XI - es tanulói vettek részt idén októberben a budapesti Szász Ferenc Kereskedelmi Szakgimnázium és Szakközépiskola diákjaival együtt a Határtalanul program kirándulás- és tevékenységsorozataiban. Örömmel fogadtuk a budapesti iskola diákjait és kísérőtanárait, kiknek, miután bemutattuk iskolánkat, megmutattuk városunk nevezetességeit, köztük a Gyárfás kúriát és Petőfi körtefáját. Vendégeinkkel együtt Segesváron, Fehéregyházán és Héjjasfalván a Petőfi-emlékeket néztük meg, majd a berethalmi erődtemplomot látogattuk meg. Hazafelé végigsétáltunk a segesvári középkori vár utcáin...

Élmények a gólyatáborból

golyat w

Az osztálytársaimmal már nagyon rég vártuk ezt a tábort. Nagyon izgatottak voltunk emiatt. Mindenkinek volt egy elképzelése a táborral kapcsolatban. Kíváncsiak voltunk, vajon olyan lesz–e, amilyennek elképzeltük. Elérkezett a tábor napja. Reggel a megszokotthoz képest nagyon hamar kipattantam az ágyból, és rögtön készülődni kezdtem. Amint összepakoltam, indultunk is a gyülekező- helyhez...

Partnereink

fp

elka i