Versenyek, vetélkedõk

XVI. Törpe Olimpia

torpe_w

Immáron XVI. alkalommal került megszervezésre a Törpe Olimpia a környék kisdiákjainak nagy örömére. Az idei évtől a verseny megyei megmérettetésként van számon tartva, ez nagy örömmel tölt el bennünket, hisz a kitartó, folyamatos, odaadó csapatmunka gyümölcsét látjuk beteljesedve. A hagyományoktól az idén sem tértünk el a hat benevezett iskola közel 300 diákja 3 testnevelő tanár bíráskodásával ,iskolánk 10 tanító nénijének irányításával valamint a benevezett iskolák 16 pedagógusának felvigyázásával 5 egyéni és 3 csoportos versenyszámban mérettettek meg...

Napsugár Öttusa Bajnokság

ottusa w

2018. május 7-én VIII. alkalommal szervezték meg a Napsugár Öttusa Bajnokság Hargita megyei döntőjét Csíkszentdomokoson. Iskolánkat a Gesztenyék csapata képviselte, melynek tagjai: Jártó Norbert, Kiss Eszter Beatrix, Kiss Roland és Szilveszter Botond III. Step By Step osztályos tanulók. A versenyre kilenc csapat nevezett be a megyéből, ahol öt próbát kellett kiállniuk. A zsűri a nagyon szigorú szabályoknak megfelelően bírált el minden versenyszámot...

XI. Vadrózsák Hagyományõrzõ Találkozó

vadr w

2018. május 5-én, szombaton rendezték meg a XI. Vadrózsák Hagyományőrző Találkozót a Berde Mózes Unitárius Gimnáziumban, amelyen a III. osztályos tanulóink népi gyermekjátékokat és sóvidéki táncokat mutattak be. A zsűri a „legjátékosabb tánccsoport” díját ítélte nekik...

Rajzverseny

rajz w

A márciusban meghírdetett Életfa Kulturális Alapítvány rajzpályázatára 2604 darab alkotást küldtek be 228 intézményből a Kedvenc népmesém címmel. Iskolánkból Csutak Boglárka, Jakab Tímea, Gáll Dávid- Attila, Kiss Eszter-Beatrix, Lőrici Nóra és Máthé Csongor-Krisztián neveztek be. A zsűri a nagyszámú pályázó és sok érdekes rajz miatt úgy döntött, hogy a legjobb 50 pályaművet részesíti díjazásban. Ebbe a legjobb ötvenbe Jakab Tímea “ Szusza” című rajzát is beválasztották...

Díjesõ a német tantárgyverseny megyei szakaszán

A német nyelv tantárgyverseny megyei szakaszára 2018. február 24-én került sor a csíkszeredai Segítő Mária Katolikus Gimnáziumban. A versenyen a tanulóknak a Közös Európai Referenciakeretben (KER) leírt szinteknek megfelelő feladatsort kellett megoldaniuk. Az írott és hallott szövegekben található információk megértésében, illetve a kreatív szövegalkotásban jeleskedtek az Orbán Balázs Gimnázium diákjai, így Hargita megye legjobbjai között találjuk őket...

Benedek Elek mesemondó verseny

mese w

2018. március 28-án rendezték meg 24. alkalommal a Benedek Elek mesemondó versenyt Szentábrahámon. Iskolánkat három diák képviselte: Péter Ervin (Betfalva) III. osztályos, Lörinczi Szabolcs III. osztályos, Mátyás Dávid IV. osztályos tanulók. A versenyen sok érdekes mesét meséltek és hallgattak, a kis mesemondók. A fiúk nagy odaadással mondták el meséiket és derekasan megállták helyüket...

Mézga Aladár az OBG-bolygón

kmoly w

Az idei könyvmoly versenyre 2018. április 13-án került sor, amit az olvasást kedvelő 7-8. osztályos diákok számára szerveznek. Ezen a versenyen kétfős csapatok vettek részt. Ez alkalommal Romhányi József Mézga Aladár különös kalandjai című könyvet kellett elolvasnunk. Rendhagyó volt, hiszen nem klasszikus műről van szó, ahogy az eddigi években, de pont ez volt az érdekes ebben a versenyben...

Vállalkozni jó!

vall w

2018. március 13-án került sor a Vállalkozni jó! elnevezésű vetélkedőre a Zeyk Domokos Technológiai Líceumban. 8 csapat versengett a legjobb vállalkozó címért. A csapatok arra kellett törekedjenek, hogy minél több kacsát gyártsanak, ezeket értékesítsék és minél nagyobb profitjuk legyen...

Partnereink

fp

elka i