Elõkészítõ osztály - 2018/2019

 • Oktatási intézmény: Orbán Balázs Gimnázium
 • Oktatási nyelv: magyar
 • Tanítók neve: Fazakas Hajnalka, Rákosi Stefánia
 • Oktatási forma: Alternatív - Step by step

 

obg kAz Orbán Balázs Gimnázium Székelykeresztúr nagy hagyománnyal rendelkező oktatási intézménye. Intézményünk minden oktatási ciklust magába foglal, kezdve az óvodától az érettségiig. Székelykeresztúron, a Hargita u. 14. sz. alatt iskolánk alternatív, Step by Step előkészítő osztályt indít. A mindennapi oktatás során két tanítónő foglalkozik a gyerekekkel, jól felszerelt tantermekben (padlószőnyeg, otthonos teremkialakítás, teljes multimédiás felszerelés). Az oktatás minden nap 8-16 óra között zajlik, délben pedig lehetőségük van nagyon kedvező áron az iskola területén lévő étkezdében ebédelni.
Minden nap lehetőségük van a diákoknak könyvtárat és a multimédia termet használni, ahol számítógép, videó projektor, DVD/CD lejátszók és interaktív tábla áll rendelkezésükre.

 

step oszt1

step oszt3

 

Egy tanítási nap rövid leírása:

 

Délelőtt, az egyik tanítónő irányításával másfél órás reggeli tevékenységen vesznek részt a gyerekek, amit fél órás szünet követ. Ezt követően, 10 órától mindkét tanítónő irányításával a gyerekek tevékenységi központokban tanulnak. Délben a diákok ebédelni mennek, majd azt követően tovább folytatják a központos tevékenységeket, vagy más, frontális tevékenységeket (testnevelés, matematika, egészségre nevelés). A tevékenységek délután 16 óráig tartanak. Fontos kiemelni, hogy ezekben az osztályokban is ugyanazokat a tantárgyakat tanulják a gyerekek, mint a hagyományos oktatási forma esetében, s csak az oktatás módja más: gyerekközpontú, ahol egyaránt nagy figyelmet lehet fordítani úgy a kiemelkedő képességű, mint a gyengébb képességű gyerekekre.

 

Step by step - Lépésről lépésre

 

 step1 2017         step2 2017

 

Beiratkozáshoz szükséges iratok:

 • beiratkozási típuskérés
 • a szülő/törvényes gyám személyi igazolványának másolata
 • a gyermek születési igazolványa
 • a gyermek pszichoszomatikus fejlődését igazoló dokumentum (ahol szükséges)

 

Beiratkozás időszaka:

 

A beiratkozás két szakaszban történik: A második szakaszban csak azok vesznek részt, akik az első szakaszban nem tudtak beiratkozni egyetlen iskolába sem.

 

A. Első beiratkozási szakasz, 2018. március 8-26.

 • minden munkanap 8-18 óra között
 • kérésre más időpontban is tartunk fogadóórát, előzetes kérés alapján
 • délutáni vagy szombati időpontért kérjük, hívja iskolánk titkárságát a következő számok egyikén: tel.: 0266-242-752, 0266-242-735

B. Második szakasz, 2018. április 12-18.

 

soksikert

Partnereink

fp

elka i