Versenyek, vetélkedõk

Csûrös István emlékverseny

csur w

2015. május 15 és 16 között Segesváron került megrendezésre a XX. Csűrös István emlékverseny. Nagy izgalommal készültünk, mivel először vettünk részt ilyen jellegű versenyen. A verseny három részből állt: elsőnek kérdések voltak Csűrös Istvánról és a Segesvár melletti Breite rezervátumról, a második részhez meg kellett tanulnunk 60 fajnevet, ezekből 20 kivetítésre került, nekünk pedig el kellett döntenünk melyik fajt ábrázolja a kivetített kép. A harmadik rész volt a legizgalmasabb, az általunk elkészített kisdolgozat került bemutatásra...

Országos Multidiszciplináris tantárgyverseny

A Bolyai Farkas Elméleti Líceum a 2014/2015-ös tanévben is meghirdette a hagyományos, X. alkalommal megrendezett Bolyai Farkas Országos Multidiszciplináris tantárgyversenyt, magyarul tanuló középiskolás 9- 12. évfolyamos tanulók részére. Az országos forduló 2015. május 8- 10 között került megrendezésre. A versenyt 7 tantárgyból szervezték, 12 szekcióban...

Rajzverseny - Vöröskereszt világnapja

rajzv w

2015. május 8-án, a Vöröskereszt világnapja alkalmából megrendezésre került egy rajzverseny, melynek témája a segítségnyújtás volt. A rajzokat három kategória szerint csoportosították: 1-4, 5-8 és 9-12 osztályok. Mindhárom kategóriában az első három helyezettet díjazták. Több mint 200 rajzot küldtek be, melyek között az enyém is ott volt...

Ismerd meg jogaidat!

ism jog w

Május 11-én került megrendezésre az OBG-ben a már hagyományosnak mondható Ismerd meg jogaidat! verseny. A vetélkedőre benevezett 10 csapat tagjai változatos feladatokban mérték össze tudásukat, a témában való jártasságukat, kreativitásukat. A résztvevők visszajelzései arról tanúskodnak, hogy jól érezték magukat a versenyen, a kezdeti izgalmakat hamar feledtették a változatos feladatok, az oldott hangulat. A verseny révén megismerteket, tanultakat hasznosnak tekintették, és élményekkel, tapasztalatokkal gazdagodtak...

XV. Hermészkedõ Mûértelmezõ Vetélkedõ

herm w

A tavalyi év sikereitől és a sok pozitív élménytől fellelkesülve, iskolánk kis csapata idén is vállalta az újabb kihívást és benevezett a XV. Hermészkedő Műértelmező Vetélkedőre. A három szakaszból álló, összetett verseny helyszíne ezúttal is Barót volt, így 2015. május 8-án útnak indultunk az egykori bányaváros felé. Iskolánkat, az Orbán Balázs Gimnáziumot négy tanuló képviselte: Péter Henrietta (X. osztály), András Krisztina, Lőrinczi Eszter és Demeter Bernadett (XI. osztály)...

Rajzverseny

Az Erdélyi Ifjúsági Egyesület (A.T.A.), március 15. keretein belül rajzversenyt hirdetett 4 kategóriában. Összesen 140 rajz és több, mint 210 szavazat érkezett be. A verseny dobogósait mind a 4 kategóriában hasznos ajándékokkal jutalmazták. Az Orbán Balázs Gimnáziumból is több diák küldött be rajzot, közülük többen helyezést is értek el: Bíró Bedő Kristóf, Vonya Norbert, Bíbó István Attila, Gál Anita, Busch-Szabó Lea, Varró Noémi...

Könyvmoly verseny

konyvm w

Április 24-én volt a 7-8. osztályosok hagyományos könyvmoly versenye. Erre idén William Golding A Legyek Ura című regényét kellett elolvasnunk. A felkészüléshez tartozott az is, hogy minden csapatnak írnia kellett egy A4-es lapnyi terjedelmű párbeszédet két szereplő nevében, melyben azt kellett elképzelnünk, hogy tíz évvel a regénybeli események után találkozik a két szereplő, és a szigeten történtekről beszélnek...

Tantárgyverseny német nyelvbõl – országos szakasz

nemto w

Nagy öröm számunkra, hogy iskolánk két diákja, Burus Réka (X. A) és Mihálydeák Annamária (X. B) képviselte Hargita megyét – egy négyfős csapat tagjaként - a német tantárgyverseny országos szakaszán. Az egyhetes, 2015. április 20. és 26. között Foksányban megszervezett versenyen az egyéni próbák mellett a diákoknak a csoportmunka jelentette az igazi kihívást: egy-egy német nyelvű ifjúsági regény elolvasását követően színdarabot kellett írniuk, majd a könyvhöz kapcsolódó jeleneteket színre kellett vinniük. A csapat kreativitását a regény ihlette plakát is próbára tette, amelyet ugyancsak német nyelven kellett bemutatniuk...

Biológia tantárgyverseny

A biológia tantárgyverseny megyei szakaszára idén a Petőfi Sándor Iskolában került sor. Iskolánkat a következő tanulók képviselték: Jakab Anett Ágota és Mózes Botond IX.A, Bálint Imola és Vass Renáta X. A valamint András Krisztina XI.A osztályos tanulók. Bálint Imola dicséretben részesült...

Partnereink

fp

elka i