online plakat

Német nyelvtábor V-VIII osztályos diákjaink számára

2014. szeptember 1. és 5. között szerveztük meg az V – VIII osztályosok számára a nyári német nyelvtábort. Iskolánk 27 tanulója vett részt a tábor foglalkozásain, ahol nyelvi játékok, különleges feladatok, énekszövegek segítségével gazdagították szókincsüket és sajátították el a hétköznapi szituációkban használatos kifejezéseket. A délelőtti foglalkozások során a diákok két kiscsoportban Király Emőke és Sándor Andrea tanárnők irányításával dolgoztak. A 2002 óta rendszeresen megszervezett nyelvtábor hagyományos tevékenysége a színjátszás: délutánonként a táborozók négy német nyelvű színjáték szövegével ismerkedtek, illetve saját kezűleg elkészítették a jelenetekhez szükséges díszletet és kellékeket.
A tábor ideje alatt jó hangulatban, játékok révén zajlott a nyelvtanulás. Számunkra a legnagyobb elégtétel, hogy a résztvevők egy-egy szó vagy nyelvtani jelenség kapcsán gyakran felemlegetik tábori élményeiket, és büszkén jegyzik meg „ezt mi a táborban már tanultuk".

 

 nemt

Partnereink

fp

elka i