Versenyek, vetélkedõk

Hevesy György és Irinyi János versenyek

Ebben a tanévben is részt vett iskolánk néhány tanulója az EMT által szervezett Hevesy György Kárpát-medencei Kémia Verseny és Irinyi János Nemzetközi Középiskolai Kémiaverseny helyi illetve megyei szakaszán. Iskolánkat Simó Anett Kamilla 7. osztályos, Gálfi Kitti valamint Egyedfi Tamás 9. és Bodó Balázs 11. osztályos tanulók képviselték...

"Olympism In Action" - Asztalitenisz

olympp w

A több mint fél éve tartó sportprojekt lassan a végére ér. Június 18-án sor került az utolsó megmérettetésre is, ami az asztalitenisz volt. Nem sokkal a mérkőzés napja előtt tudtuk meg, hogy a tanévzáró előtt a pingpong bajnokság is megrendezésre kerül, így csak egy „gyorstalpalón" vehettünk részt. Voltak olyanok, akik először játszottak és voltak rutinosabbak is, de a gyakorlás mindenkinek jól jött...

XIX. Csûrös István Emlékverseny

csuros w

2014. május 16-án az Orbán Balázs Gimnáziumban megrendezésre került a XIX. Csűrös István Emlékverseny, melyen 25 tanuló vett részt. Három versenyszámban mérhettük össze tudásunkat: elméleti ismeretek, fajfelismerés végül pedig egy tudományos dolgozatok bemutatásában. Iskolánkat 6 diák képviselte, akiket mind jutalmaztak az egyéni versenyszámokban, összetettben pedig Larcher Nóra (XI.o.) második helyezett lett...

"Olympism In Action" - Labdarúgás

olymplr w

Június 6-án megrendezésre került a ''Project Olympism In Action'' által megrendezett focimérkőzés, melyben az megszokott csapatok vettek részt. 6 fős csapatokban játszottunk, külön fiú és lány csapatok, fiúk fiúcsapatok ellen, lányok pedig lánycsapatok ellen küzdöttek az első helyért. A Zeyk Domokos Technológia Líceumból sajnos a lánycsapat hiányosan érkezett, ezért csak a Berde Mózes Unitárius Gimnázium ellen kellett nekünk, lányoknak, megküzdenünk...

Logika verseny

 

logi w

Május 28-án ismét ringbe szállhattak a fejtörők, logikai rejtvények kedvelői a hetedszer megrendezésre került logika versenyen. Az OBG-s diákok mellett a zetelaki Dr. P. Boros Fortunát Gimnáziumból is jelentkeztek versenyzők, így összesen kilenc csapat küzdött a legjobbnak járó címért. A háromfős csapatoknak gyors számolási készségre, figyelmességre és leleményességre volt szükségük a feladatok megoldásához. Lássuk, kiknek ment ez a legjobban...

XIV. Hermészkedõ Mûértelmezõ Vetélkedõ

herm w

2014. május 9-én, pénteken útra kelt kis csapatunk, hogy megcélozzuk Barótot, a XIV. Hermészkedő Műértelmező Vetélkedő helyszínét. Iskolánkat hat tanuló képviselte: Péter Henrietta (IX.o.), Demeter Bernadett, Lőrinczi Eszter, Fazakas Tímea, András Krisztina (X.o), valamint Kakucsi Sarolta-Zsuzsanna (XI.o). Nagyon izgatottak voltunk, amikor odaérve buszunk leparkolt a Baróti Szabó Dávid Szakközépiskola kapuja előtt. Délután hat órától kezdődött a megnyitó, de előtte még „felmértük a terepet", vagyis megnéztük szálláshelyünket és bejelentkeztünk...

Anyanyelvi versenyek az Iskola másképp héten

any v w

Minden évben sor kerül anyanyelvi csapatversenyekre. Ebben az évben – néhány év kihagyás után – újra vendégül láthattuk a szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola nyolc tanulóját és két pedagógusát, így együtt versenyezhettünk. Az 5-6. osztályosok korcsoportjában tíz obg-s és két szolnoki csapat mérte össze tudását, találékonyságát és gyorsaságát. A jó hangulatú verseny eredménye a következő lett: 1. helyen végzett a Csipikék csapata (Patakfalvi Fruzsina, Simó Franciska – OBG), 2. lett az Agymenők csapat (Szajkó Adél Sára, Mihályi Réka – Szolnok), 3. helyen végzett a Tutti-frutti csapat (Nagy Dorina, Serucza Nikolett – Szolnok)...

,,Száll az ének szájról szájra'' Népdalverseny

nepdal e w

2014. április 11- én került sor az etédi Jósika Miklós Általános Iskola által rendezett hagyományos népdalversenyre, melyre a székelykeresztúri és a környék iskoláinak szépen éneklő diákjait hívták meg. Iskolánkból négy tanuló vett részt, iskolánk zenetanára, Szász Róbert felkészítő tanár kíséretével. Tanulóink mindannyian helyezést értek el...

Törpe Olimpia

to w

A rangos keresztúri rendezvényt Benedekfi Ferenc, az Orbán Balázs Gimnázium nyugalmazott tanítója álmodta meg több mint egy évtizede, az intézmény pedagógusai az Orbán és a Communitas alapítványok támogatásával szervezték meg újból a sportnapot. Idén Betfalváról, Boldogfalváról, Etédről, Fiatfalváról, Székelyszenterzsébetről, Szentábrahámról, Újszékelyről, Székelykeresztúrról és Székelyudvarhelyről érkezett 498 tanuló és 42 pedagógus...

Szent-Györgyi Albert Labdarúgó Torna

szoln w

2014. március 20-án végre elindulhattunk Szolnokra. Az utazás kalandosra sikeredett, mivel a buszunk elromlott, s a javításra elég sokat kellett várni. Attól függetlenül, hogy éjszaka érkeztünk meg a szállásra, nagyon kedves fogadtatásban volt részünk, meleg vacsorával vártak. Másnap voltunk egy kémia laborban, ahol négy kísérletet végeztünk el. Mi, lányok a környezetvédelmi projekt keretén belül vehettünk részt Szolnokon, de természetesen a délutáni labdarúgó tornán szurkoltunk a fiúknak. A csapatot Antal Roland, Bálint Andor, Bodó Balázs, Fazakas Balázs, Gáspár Patrik, Lőrinczi Dénes, Vass Zoltán, Bokor Mihály, Gál Barna és Lőrinczi Krisztián alkotta. Mindannyian nagyon jól szerepeltek, első helyezést értek el, Krisztián pedig gólkirály lett...

Partnereink

fp

elka i