Kedves Diákok! Tisztelt szülők!

 

2020. október 26-tól, hétfőtől kezdődően a Megyei Vészhelyzeti Bizottság 33. határozatának megfelelően iskolánk a piros forgatókönyv által előírt online oktatásra áll át a további intézkedésekig.

 

Tanórák beosztása  
   Tanóra Szünet
1.  8:00-8:50  10 perc
2. 9:00-9:50 10 perc
3.  10:00-10:50  20 perc
4.  11:10-12:00  10 perc
5.  12:10-13:00  10 perc
6.  13:10-14:00  10 perc
7. 14:10-15:00  

 

 • Az elemi osztályokban a szülőkkel egyeztetve, az órák egy része átszervezhető délutánra, egy új, az online tanítás időszakára érvényes órarend szerint.
 • Az online órák alatt a diákok önállóan elvégezhető feladatokat is kapnak, így idejük egy részét nem a képernyő előtt kell töltsék.
 • Ahhoz, hogy az online órák jó feltételek között alakulhassanak a diákok és szülők közreműködésére van szükségünk.

 

Szabályok diákoknak:

 • Pontosan érkezz az online órákra;
 • 5 perccel az óra előtt legyen bekapcsolva a gép, megnyitva a szükséges program, ellenőrizve az internet és a mikrofon, hangfal;
 • A mikrofon legyen kikapcsolva, kivéve, amikor beszélsz, a tanár engedélyével;
 • A jelenlétet ellenőrizzük, a hiányzások a naplóba fognak kerülni;
 • Amennyiben hosszabb áramszünet, internet kiesés van, értesítsd osztályfőnöködet, így hiányzásodat igazolni fogja;
 • Fontos a személyes adatok védelme, ezért TILOS:
  • az órákat rögzíteni, a résztvevőkről felvételt készíteni;
  • megosztani külső felületen a tanáraidtól kapott anyagokat;

 

Szülők feladata:

 • Biztosítja a tanulók részvételét otthonról az online tanításban, egy megfelelő, biztonságos környezetet kialakítva;
 • Motiválja gyerekét, hogy pozitívan, korához mérten felelősen viszonyuljon a tanuláshoz;
 • Abban az esetben, ha gyereke eszköz vagy internet-csatlakozás hiánya miatt nem tud részt venni az órákon, jelzi az osztálynevelőnek, hogy nyomtatott formában továbbíthassuk a feladatokat, a tavalyi tanévhez hasonlóan;
 • Kommunikál az osztálynevelővel/ tanítónővel/ óvónővel, szaktanárokkal;
 • Támogatja/segíti gyerekét szükség esetén (elsősorban óvodás, elemi tagozatos diákjaink esetében) a feladatok ill. azok megoldásának továbbításában;
 • Az online oktatással kapcsolatos visszajelzéseit eljuttatja az osztálynevelőhöz/ tanítónőhöz/ óvónőhöz;

 

Az iskola titkársága is online módon fog működni.


A titkársághoz hétköznap 8–14 óra között lehet fordulni, az alábbi elérhetőségek egyikén:

 

Bármilyen probléma, kérdés, kérés adódik az online oktatás idején kérjük jelezzék/ jelezzétek.

 

Kitartást, jó egészséget és jó kedvet kívánok egy sikeres online tanuláshoz.

 

Dr. Szatmári Ilona, igazgató

Karácsonyi ünnepség

„Mélyebb zenei műveltség mindig csak ott fejlődött, ahol ének volt az alapja. A hangszer a kevesek, kiváltságosak dolga. Az emberi hang, a mindenkinek hozzáférhető, ingyenes és mégis legszebb hangszer lehet csak általános, sokakra kiterjedő zenekultúra termő talaja."

Az 5-8. osztályos tanulók karácsonyi műsorára, karvezetőnk Szász Róbert szervezésében december 20-án került sor, az Orbán Balázs Gimnázium dísztermében. Több héten át szorgalmasan készültünk, hetente két próbát is tartottunk. Az előadás napján mindenki nagyon izgult, kezdéskor már nem gondoltunk erre, a műsorra koncentráltunk, miközben nagy közönség gyűlt össze, iskolánk dísztermében. Az ünnepségen iskolánk 5-8. osztályos kórusa és szavalói léptek fel. Először a zenetanár úr köszöntötte a nézőközönséget, ezután a két műsorvezető, Faluvégi Boglárka 7. és Szabó Anita 8. osztályos tanulók konferálták a műsor többi részét.
Műsorszámunkban karácsonyi énekek, népdalfeldolgozások, könnyűzenei számok, spirituálék, valamint szavalatok hangzottak el. A szavalatok között J.S.Bach, Krieger műveket hallhattunk zongorán, Molnár Endre 10. B osztályos tanuló előadásában. Szólókat énekeltek: Busch- Szabó Anna, Pável Orsolya 7. osztályos tanulók, valamint Pálffy Klaudia 8. osztályos tanuló. Zongorán kísért Szász Róbert zenetanár, valamint Molnár Endre 10. B osztályos tanuló. Az előadás közös énekléssel zárult, így a közönség is bekapcsolódhatott az éneklésbe. Műsorunkkal sikerült a legszebb ünnep hangulatát megteremteni, meghitt és boldog pillanatokat szerezni szeretteinknek.

 

karacsony1

karacsony2

Partnereink

fp

elka i