Ünnepségek, rendezvények

Adventi mesekalendárium

mesek w

Iskolánk könyvtárának szervezésében, december hónap folyamán, az előkészítő osztályos gyerekekkel és tanítóikkal adventi mesekalendáriumot készítettünk.
Minden nap mesét olvastunk a gyerekeknek és ennek alapján töltötte ki mindenki saját mesekalendáriumát. A mese után megbeszéltük a hallottakat, esetenként a gyerekek meséskönyvet lapozgattak...

ABC ünnepély

abc w

2014. május 5-én az Orbán Balázs Gimnázium Step by step I. osztályos tanulói ABC ünnepély keretében mutatták be a szülőknek és a meghívott vendégeknek, hogy igenis járható út vezet Betűország és Számbirodalom felé. Műsorunk három kis részből állt. Először a tulajdonképpeni mondókás-dalos ÁBÉCÉ műsor került bemutatásra német nyelven előadott énekekkel zárva, majd a „Falubeli pletykák" című jelenetet adtuk elő...

Farsangtemetés

fars t w

A farsang végén, 2014. március 5-én a betfalvi iskolások meghívásából fergeteges farsangtemetésen vehettek részt iskolánk IV. osztályosai. Illyést, a kiszebábot kísértük végig a falun, ahol elsírattuk őt és próbáltuk elűzni a telet. A betfalvi kisiskolások és tanítóik maskarákba öltözve sirató verseket mondtak, majd a báb elégetése következett...

Felolvasó maraton

maraton1 w

Több mint 500 diák és pedagógus vett részt 2014. február 18-án a felolvasó maratonon az Orbán Balázs Gimnáziumban, beleértve a betfalvi és a fiatfalvi alegységeinket is. Idén Móricz Zsigmond író emléke előtt tisztelegtünk, aki 135 évvel ezelőtt született. Így az ő műveiből olvasott gyerek és felnőtt egyaránt. A rendezvény nagy előnye az együtt olvasás örömén kívül az, hogy itt nem csak a jó képességű diákok vehetnek részt, hanem bárki, aki olvasni tud és szeret...

Karnevál - V-VIII. osztály

 kar58 w

Végre, sok munka után megszerveztük a karnevált, amire február 14-én került sor. Miután minden nap szorgosan dolgoztunk, mindenki a saját feladatát teljesítve, utolsó nap még maradt idő arra, hogy egy közös táncot is megtanuljunk, aminek a végén nagy sikere volt. Eljött hát a nagy nap!
Délután 5 órakor, minden diák lámpaláztól piros arccal ült a díszteremben, várva, hogy az ő jelmeze következzen. A jelenetek érdekesek voltak, minden résztvevő kitett magáért...

Középiskolások karneválja

karn w

Különleges eseményen vehettek részt az érdeklődők január 30-án, csütörtökön. A világ legnagyobb, legluxusabb óceánjárója indult útjára, fedélzetén a messze földről érkező utasokkal, valamint a szórakoztatásukról gondoskodó művészekkel. Az ünnepélyes zászlófelvonást követően el is indult útjára a Palihajó, és kezdetét vehette a show. Felléptek apácák és örömlányok, alkalmunk nyílt egy időutazás részeseivé válni, betekinthettünk a diszkó fejlődésébe, a kaszinó életébe, láthattunk életre kelni egy házat, a végén pedig egy meglepetés-produkciót is...

Hagyományos szülõ-nevelõ találkozó

szbal w

Az ünnepeket követően feltöltődve vágtunk neki az újévnek, remélve, hogy úgy diákjainkra, mind szüleikre és a pedagógusokra egy sikerekben, eredményekben gazdag év vár. Valljuk, hogy ehhez nagyon fontos a felek közötti együttműködés, amelynek örömteli eseményét jelentette a január 17-én lezajlott szülő-nevelő találkozó, ahol jó hangulatban nyílt alkalmuk szülőknek és pedagógusoknak a beszélgetésre, az együttgondolkodásra...

Karácsonyi ünnepség

karacsony w

Az 5-8. osztályos tanulók karácsonyi műsorára, karvezetőnk Szász Róbert szervezésében december 20-án került sor, az Orbán Balázs Gimnázium dísztermében. Több héten át szorgalmasan készültünk, hetente két próbát is tartottunk. Az előadás napján mindenki nagyon izgult, kezdéskor már nem gondoltunk erre, a műsorra koncentráltunk, miközben nagy közönség gyűlt össze, iskolánk dísztermében. Az ünnepségen iskolánk 5-8. osztályos kórusa és szavalói léptek fel. Először a zenetanár úr köszöntötte a nézőközönséget, ezután a két műsorvezető, Faluvégi Boglárka 7. és Szabó Anita 8. osztályos tanulók konferálták a műsor többi részét...

Nagykorúsítási ünnepség

mat w

2013. december 13-án megrendezésre került a hagyományos nagykorúsítási ünnepség, amelyet idén is a tizenegyedik osztályok szerveztek. Mi, tizenegyedikesek zenés, verses műsorral készültünk, amelyre hetekkel az ünnepség előtt elkezdtük a felkészülést. Mindent beleadtunk, hogy egy olyan maturandus bált szervezzünk a végzősöknek, amilyenről mindig is álmodtak. Úgy érezzük, hogy sikerült eleget tennünk elképzeléseinknek. Az ünnepség nagyon jól sikerült...

Partnereink

fp

elka i